20 מאי 2016 | מערכת StartIsrael
על צוות מחוייב ויחסי עבודה תקינים בשלושה סרטוני אנימציה

בין אם תתחילו את דרככם היזמית כ"טייס סולו" ועם הזמן תמצאו שותפים ותבנו צוות, או שמהרגע הראשון אתם מתחילים כצוות קטן שגדל עם הזמן - אתם תרצו להקיף את עצמכם לאורך כל הדרך באנשים המחוייבים להצלחת המיזם. מחוייבות גבוהה מצד כל השותפים למיזם ויחסי עבודה תקינים ביניהם, הם מפתח להשגת מטרותיכם. בחרנו שלושה סרטוני אנימציה שעוסקים במחוייבות הצוות ובשמירה על תרבות ארגונית תקינה.

 

בין אם תתחילו את דרככם היזמית כ"טייס סולו" ועם הזמן תמצאו שותפים ותבנו צוות, או שמהרגע הראשון אתם מתחילים כצוות קטן שגדל עם הזמן אולי אפילו לחברה שכבר מונה עשרות ומאות עובדים - אתם תרצו להקיף את עצמכם לאורך כל הדרך באנשים המחוייבים להצלחת המיזם. הכוונה היא לכל מי שיש לו קשר למיזם:לשותפים ובעלי המניות, מנהלים וכמובן צוות העובדים.

 

מחוייבות גבוהה מצד כל מי שהוא חלק מהמיזם שלכם, ויחסי עבודה תקינים ביניהם, הם מפתח להשגת מטרותיכם בצורה יעילה, מלאת אנרגיה ונעימה. 

 

 

בחרנו שלושה סרטוני אנימציה שעוסקים במחוייבות כל השותפים לארגון ובשמירה על תרבות ארגונית תקינה.

 

 

הסרטון הראשון מסביר בפירוט על מודל X ליצירת מחוייבות העובדים לארגון והצלחותיו. בבסיס המודל עומדת השאיפה ליצירת מקסימום סיפוק ומקסימום תרומה של כל מי ששותף לארגון - עובדים, מנהלים ובכירים.

 

 

 

 

 

אמון הוא אחד הפקטורים המשמעותיים ביותר בתרבות ארגונית מיטבית. האמון שחשים העובדים כלפי מקום העבודה ומנהליו, מגביר את המחוייבות והמוטיבציה וכפועל יוצא את הצלחת הארגון.

הסרטון השני כולל 10 דרכים להגברת אמון פנים-ארגוני, בפרט בין ההנהלה והעובדים.

 

 

 

 

 

גם כשמחוייבות כל השותפים למיזם גבוהה, לא ניתן להימנע מחיכוכים ואי-הסכמות במקום העבודה. חשוב לדעת כיצד להתנהל במצבים כאלו, על מנת לפתור כל קונפליקט שמתעורר בצורה המהירה והיעלה ביותר, אשר תבטיח המשך עבודה תקינה ותמנע טינה ויריבויות במקום העבודה.

בסרטון השלישי תוכלו למצוא עצות לפתרון קונפליקטים במקום העבודה בצורה הטובה ביותר לשני הצדדים.

 

 

תגובות
הוסף תגובה

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של StartIsrael לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.