9 מאי 2015 | מערכת StartIsrael
קרן TERRA מקימה תוכנית חדשנות בשיתוף חברות בינלאומיות מובילות ועיריית תל אביב-יפו

המחזור הראשון של CREATE יוקם בשיתוף עם קרן ההשקעות של BOSCH, VISA אירופה, לאומי קארד ותאגיד האנרגיה הפורטוגלי EDP בהשקעה ראשונית של מיליון דולר. קרן TERRAתשקיע עד 5 מיליון דולר במיזמים שיימצאו מתאימים.

המחזור הראשון של CREATE יוקם בשיתוף עם קרן ההשקעות של BOSCHVISA  אירופה, לאומי קארד ותאגיד האנרגיה הפורטוגלי  EDP בהשקעה ראשונית של מיליון דולר.

קרן TERRA תשקיע עד 5 מיליון דולר במיזמים שיימצאו מתאימים.

 

קרן טרה (Terra Venture Partners) מקימה את Tel AvivCreate - תכנית חדשנות שתסייע ליזמים לפתח מוצרים וטכנולוגיות העונים על צרכים בתעשייה הבינלאומית. התוכנית תתמקד בתחומי האנרגיה,IOT, פינטק (טכנולוגיה־פיננסית), מזון, תחבורה, בריאות וערים חכמות.  למיזם שותפות עיריית תל אביב-יפו, קרן ההשקעות של קבוצת BOSCH, VISA אירופה,לאומי קארד ותאגיד האנרגיה הפורטוגלי EDP. המיזם, שהוקם בהשקעה ראשונית של מיליון דולר, יפעל במתחם "הספרייה" –  מרחב היזמות והחדשנות של עיריית תל אביב-יפו.  

 

בניגוד לתוכניות האקסלרציה המוכרות, אליהן מגיעים היזמים כקבוצות עם סטארט-אפ עליו הם עובדים זמן מה. מדובר בתהליך שונה, במסגרתו יתקבלו לתוכנית יזמים בודדים (ולא בהכרח כקבוצות) רובם בעלי ניסיון קודם בעולם ההיי-טק ועם יכולות טכנולוגיות מוכחות. היזמים מגיעים ללא רעיון מבוסס, כלומר, ללא סטארט-אפ ובמסגרת הליך הקבלה הם נבחנים על יכולותיהם בלבד. אותם יזמים ייחשפו לצרכי שוק אמיתיים, באמצעות בכירים מהחברות הבינלאומיות המובילות השותפות בתוכנית ויקבלו תמיכה ומימון להקמה של מיזם טכנולוגי חדש מקרן TERRA.

 

בתכנית יתקיימו 2 סבבים בכל שנה, כשבכל אחד מהם ישתתפו כ 25 יזמים. היזמים שיבחרו, ישתתפו במשך חודשיים ב"מחנה אימונים" (Ideation Bootcamp), במהלכו ילוו על ידי מנטורים מובילים מכל העולם, יועצים ומשקיעים, במטרה לגבש רעיון לפיתוח מוצר בר קיימא. היזמים ייפגשו עם בכירי נציגי החברות, השותפות לתוכנית מישראל ומחו"ל, בכדי ללמוד על הצרכים האמיתיים של חברות אלו בשוק הבינ"ל, להכיר חברות סטארט אפ בינ"ל שכבר פועלות בתחומים אלו ולחשוב יחד על רעיונות בעלי היתכנות עסקית וטכנולוגית.  

 

בשלב השני ייבחרו מתוך היזמים חמישה עד שבעה צוותים בעלי הרעיונות הטובים ביותר. הצוותים ייבחרו על ידי נציגי החברות, אשר יבחנו את הרעיונות בהתאם להיתכנותם העסקית ולהתאמתם לצרכי החברה והשוק. כל צוות יזכה למימון של עד 50,000 דולר לפיתוח ראשוני של המוצר, ללא צורך לוותר על זכויות בקניין הרוחני שלו, ויעבור לשם כך ארבעה חודשי הדרכה ואימון אינטנסיביים, במטרה לפתח מוצר אלפא.

  

בתום התהליך תבחן קרן TERRA השקעה בסכום של עד 5 מיליון דולר במיזמים המתאימים. כל מיזם יקבל סכום מרבי של עד מיליון דולר.

 

ברק גולדשטיין, שותף בקרן TERRA: "מטרת התוכנית להצמיח דור חדש של יזמים שיתמקדו בפיתוח פתרונות ומוצרים בתחומים בעלי השפעה, המחוברים לתעשייה הבינ"ל. כיום, חלק גדול מהסטארט אפים הישראליים מתמקדים בפיתוח של אפליקציות וטכנולוגיות לתחומי הסושיאל, הגיימינג והפרסום.

חשוב לנו לאפשר ליזמים גישה לחברות מובילות בתעשייה ולשוק הבינ"ל בעיקר בתחומים עם אתגרים משמעותים שמשפיעים לחיוב על חייהם של מיליונים כמו אנרגיה, תחבורה, בריאות, כלכלה שיתופית וכד'. בנוסף, מיזם זה יאפשר לחברות מובילות מחו"ל לפעול בצורה נרחבת יותר בישראל ולהוות חלק מהאקוסיסטם היזמי. כיוון שליזמים אין בדרך כלל את המשאבים להשקיע במחקר ולימוד שוק חדש, אנו מאפשרים להם באמצעות CREATE Tel-Aviv להבין את הצרכים הקיימים בשוק הבינלאומי, לחבור לשחקניות מובילות בתחום ולקבל מימון משמעותי כבר משלב הנבטת הרעיון"

 

אסף זמיר, סגן ומ"מ ראש עיריית ת"א:

 

"התכנית CREATE Tel Aviv תעודד יזמים צעירים לקחת חלק בפתרון אתגרים בעלי השפעה עולמית. התכנית היא חלק ממהלך רחב יותר בו אנו נותנים מקום למיזמים אשר תורמים לשיפור איכות החיים האורבניים ומלווים אותם בתהליך הצמיחה. כל אלו מסייעים לפתח ולמצב את תל אביב-יפו כמרכז עולמי מוביל לחדשנות ויזמות"

 

לפרטים נוספים והרשמה : www.createtelaviv.com

תגובות
הוסף תגובה

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של StartIsrael לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.