14 מרץ 2021 | אדר עזרה מירון
שותפות מתוך אחדות

אדר אור עזרא מסבירה מדוע בעולם עם כל כך הרבה בעיות, זה מובן ששיתוף פעולה זה הפתרון הכי טוב.

ילדתי את בני הבכור במרכז לידה טבעי עצמאי שאותו הקימו 2 מיילדות יזמיות.

התהליך כלל שיחות מקדימות חצי שנה לפני הלידה. 

אחרי הלידה המדהימה שהייתה לי בה גם הבנתי את השונות ביניהן באופי. שאלתי אותן מה סוד ההצלחה שלהן כשותפות.

הן ענו לי:  "אנחנו כל הזמן זוכרות שכל אחת מאיתנו מביאה את ה100 אחוז שלה. אבל לא תמיד ה100 אחוז שלה הוא ה100 אחוז שלי"

בבית הספר מלמדים אותנו על ברכי ההישגיות. תחרותיות ומצוינות. ערכים של למידה שקדנית חריצות והצלחה במבחנים. אבל מה עם יכולות חברתיות? כישורים חברתיים. יכולת עבודה בקבוצה בצוות? פירגון הדדי ועבודה מתוך מניעים של אחדות וביחד. 

ההתגברות על האגו הנדרשת בעבודת צוות היא לא קלה. ולא מלמדים אותנו זאת בשום מקום. 

מלמדים אותנו שמה שמניע את בני האדם הוא תחרות וזה מתחיל ממתן ציונים (למה הוא קיבל 80 ואני 70? קבלתי 0 האם אני אפס?)  ממשיך בישיבה בשולחנות נפרדים ולא כקבוצה - "לא תפסת מקום ליד החבר שלך? חבל היית צריך לרוץ יותר מהר". במקום: "מצוין אולי תהיה זאת הזדמנות להכיר חבר חדש."  

אנחנו כבר יודעים שמה שמניע את האדם היא יצירה מתוך שותפות, פירגון הדדי ואחווה. המוח נכנס למצב רגוע ושל קבלה כשאנחנו מרגישים בסביבה בטוחה, תומכת ואוהדת. ואנחנו גם יודעים שאבולוציונית בשביל לשרוד עלינו לפעול בשיתוף פעולה וללמוד אחד מן השני. אנו יוצאים מתודעת האינדוודואל שפועל בעצמו לבדו - לתודעת שבטיות מקדמת. הגיעה העת והשעה ללמוד וליישם כלים לעבודה משותפות מתוך הרגשת שלמות אישית אשר מביאה את ייחודיות כל אחד מאיתנו ופועלת בתוך מרחב שיתופי מקדם ותומך. 

נדרש מאיתנו כעת, מעבר להילוך תודעתי אחר. חשיבה קולקטיבית שמונעת מתוך חשיבה על האחר והבנה שכולנו *אחד*.

לשם כך עלינו לבטל קליל כל תפיסה תחרותית. (כן גם תחרויות המיזמים או היזמים הכי מבטיחים של השנה) ולהתמקד בלמידה של עבודה קבוצתית. 

כיצד אני מקבל את ה-100 אחוז של האחר שהוא לא 100 אחוז שלי. כיצד אני מעודד את השותף שלי ברגעים מסוימים כיצד אני מפרגנת ומקבלת גם דעה שלא מתאימה לשלי. כיצד אני לומדת לגשר בין פערים שנראים לי עצומים עם האחרים אבל הם לא באמת כך. ואיך אני מוצאת את המכנה המשותף מתוך מטרה להתקדם למען טובת הכלל.הכותבת הנה אדר עזרה מירון. נשואה ליוסי ואמא לעילאי ונוגה.

מורה לשעבר, B.A בחדשנות בחינוך מטעם אוניברסיטת בן גוריון. מקימת עמותת "באר שבע  אוהבת חיות"  וחלק ממייסדות תנועת "זכותי ללדת". מקימת קהילת אוהבי פלמנקו בדרום. 

כיום מנכ"לית של מיזם snowflx אשר מטרתו ללמד כישורים חברתיים. לסייע ביצירת חברויות משמעותיות ולפתור את מגפת הבדידות.

LinkedIn

תגובות
הוסף תגובה

* אין לשלוח תגובות הכוללות מידע המפר את תנאי השימוש של StartIsrael לרבות דברי הסתה, דיבה וסגנון החורג מהטעם הטוב.